سفارش تبلیغ
صبا ویژن

مجله خنده

نظر

پمپ هیدرولیک چیست؟

برای اینکه بیشتر با این وسیله آشنا شوید به برسی بیشتر از آن می پردازیم . کاربرد آن در صنعت بسیار بالا است . و همچنین با جریان سیالات که برای این سیستم مایع و از بین مایعات عموما روغن کاربرد بیشتری دارد ، سبب می شود که سیستم نیروی کامل سیستم را تامین میکند. طرز کار پمپ هیدرولیک بستگی به تبدیل انرژی هیدرولیک به مکانیکی بر اساس قانون فیزیکی پاسکال دارد.

انواع پمپ هیدرولیک

مدلها ، اندازه ها ، برند ها ی مختلفی برای این محصول در بازار صنعتی جهان وجود دارد . استفاده و کاراریی محصولات بسیار زیاد است به همین خاطر ممکن است که در خصوص خرید پمپ هیدرولیک گیج شده باشید. برای رفع ابهام و آشنایی کلی با انواع آن لازم میداریم در این قسمت دسته بندی این ابزار را برایتان توضیح دهیم . پمپ هیدرولیک صنعتی به دو دسته اصلی تقسیم می شود . پمپ های جا به جایی غیر مثبت و هیدروپمپ های جا به جایی مثبت. که هر یک نیز خود به شاخه های دیگری تقسیم می شوند.

پمپ هیدرولیک جا به جایی مثبت

این پمپ هیدرولیک صنعتی کاربرد مخصوص به خود را دارند زیرا فشار بالایی را تحمل نمی کنند . اما قابلیت ایجاد جریان زیاد در فشار پایین هستند.که این خود یک مزیت حساب می شود.اگر دبی در این پمپ ها زیاد شود خروجی هیدروپمپ کم میشود.

از پمپ های هیدرولیکی جابه جایی غیر مثبت می توان به پمپ گریز از مرکز اشاره کرد.یکی از انواع پمپ گریز از مرکز پمپ حلزونی است که در تصویر مشاهده می نمایید.

از پمپ هیدرولیک جا به جایی غیر مثبت به عنوان تقویت دبی در ورودی به پمپ های اصلی نیز استفاده می شود.و عملکردی بسار بهتر در مقابل شیر های برقی دارند.

پمپ هیدرولیک جا به جایی غیر مثبت

این هیدروپمپ ها با کارایی بالا در صنعت در مدل های بسیار گوناگونی موجود می باشند و دامنه فشار های متوسط تا روبه بالا را در بر میگیرد. قدرت یک سیستم هیدرولیکی به این پمپ ها وابسطه است  . در مدل های مختلفی در بازار موجود هستند که در این بخش به برسی تک تک آن ها خواهیم پرداخت. این پمپ ها در مقابل دسته قبلی از تنوع خیلی بالایی برخوردار است. به طور کلی انواع پمپ هیدرولیک شامل پمپ دنده ای ، پمپ پیستونی ، پمپ کارتریحی و … است.