سفارش تبلیغ
صبا ویژن

مجله خنده

نظر

آیا در نواحی مختلف بدن خود دارای پوست ناهموار و پرتقالی هستید؟

به این ناهمواری‌ها و فرورفتگی‌های روی پوست سلولیت می‌گویند.

معمولا افرادی که دارای اضافه وزن هستند، بیشتر در معرض ابتلا به این مشکل قرار دارند. با این وجود دلایل زیادی برای تشکیل سلولیت در بدن وجود دارد که باعث ناراحتی و از بین رفتن اعتماد به نفس افراد می‌شود.

خوشبختانه امروزه با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی درمان سلولیت، جوانسازی به راحتی ممکن شده است. در حقیقت سلولیت همان سلول معمولی چربی زیر پوست است، ولی چیزی که سبب پرتقالی شکل شدن و فرو رفتن آن می‌شود، فشار این سلول‌ها به بافت همبند می‌باشد.

احتمال بروز این عارضه در بانوان بیش از آقایان می‌باشد. این مشکل معمولا در قسمت‌هایی مثل ران، شکم، باسن، سینه و حتی بازو به وجود می‌آید.

عوامل دیگری که ممکن است موجب بروز سلولیت در نواحی مختلف شوند، عبارتند از:

  • رژیم غذایی نامناسب و پر چرب
  • عدم تحرک و ورزش تغییرات هورمونی
  • کمبود آب بدن
  • افزایش بدن
  • جنسیت
  • افزایش سن

روش‌های درمانی زیادی وجود دارند که به صورت کوتاه مدت و یا بلند مدت شما را از شر سلولیت خلاص می‌کنند و سبب درمان سلولیت، جوانسازی پوست می‌شوند.

این روش‌‌ها شامل موارد زیر می‌شوند.

کرم‌های آنتی سلولیت

بسیاری از افراد معتقدند این کرم‌ها چربی زیر پوست را تجزیه کرده و پوست را کاملا صاف می‌کنند. اما نکته جالب توجه این است که در کرم‌های ضد سلولیت آمینوفیلین وجود دارد که یک داروی تجویزی در درمان آسم می‌باشد و هیچ شواهد علمی مبنی بر موثر بودنش در درمان سلولیت، جوانسازی‌ ندارند و حتی ممکن است برای برخی افراد مضر نیز باشد. احتمالا تاثیرات ظاهری این کرم‌ها در درمان سلولیت به علت خروج آب از پوست و تنگ شدن عروق خونی باشد که همین امر هم برای افرادی که دچار مشکلات گردش خون هستند، خطرساز خواهد بود مزوتراپی روشی درمانی برای تسکین درد بیماری‌های التهابی پوست است که در اروپا ابداع شده بود.

در این روش برای درمان سلولیت، جوانسازی موادی مثل انواع ویتامین‌ها، مواد معدنی، آمینواسید‌ها و آنزیم‌های خاصی را به بافت زیر پوست تزریق می‌کنند که موجب تجزیه چربی می‌شوند و ظاهری بهتری را برای پوست به وجود می‌آورد. ماساژ درمانی لیپوماساژ یعنی استفاده از وسیله‌ای که بر روی پوست فشار وارد می‌کند یا پوست بدن را می‌کشد برای درمان سلولین می‌تواند بسیار موثر باشد. این روش توسط سازمان FDA به عنوان یکی از راه‌های درمانی جهت کاهش سلولیت تایید شده است. علاوه بر این استفاده از این روش درمانی هیچ عارضه خاصی برای بدن ندارد.