سفارش تبلیغ
صبا ویژن

مجله خنده

نظر

هیدروموتور یا موتور هیدرولیک چیست ؟

نوع دیگر عملگرها، موتور هیدرولیکی هستند که براساس تبدیل انرژی هیدرولیکی به انرژی مکانیکی عمل می کنند. پمپ، سیال را از مخزن مکش کرده و به موتور ارسال می کند و موتور با اعمال نیرو به ” بار” جریان هیدرولیک را به گشتاور مبدل می سازد.

موتور هیدرولیک نیرو را تأمین کرده و حرکت را برای جابجایی بار خارجی تأمین می کنند. موتور هیدرولیک یا هیدروموتورها عملگرهایی با دوران مداوم هستند که جهت ایجاد گشتاور ?زم برای دوران بار چرخشی مورد استفاده قرار می گیرند.

این عملگرها در انواع دنده ای، پره ای و پیستونی طبقه بندی می شوند. انواع مختلف دیگری نیز وجود دارد که کمتر مورد استفاده قرار می گیرند، از جمله موتورهای اوربیتالی و هیدروموتور اینترموت.

از نظر فنی موتور هیدرولیکی یک محرک مکانیکی است که فشار و جریان هیدرولیک را به گشتاور و جابجایی زاویه ای (چرخش) تبدیل می کند .

موتور هیدرولیک به عنوان یک محرک خطی همتای دوار سیلندر هیدرولیک است. اگر دوران موتور محدود به یک زاویه معین باشد (برای مثال 180 درجه)، آنگاه به آن سیلندر دورانی محدود می گویند.

به طور گسترده‌ای، هیدروموتورها (موتور هیدرولیکی) به صنایع ساخت و ساز، خودرو، کشاورزی، فولاد، ماشین‌سازی، سیمان، معدن، جنگلداری، ساخت، ارتش، مدیریت و بازیافت زباله، هوا فضا، دریایی و صنایع نفت و انرژی خدمت می کنند.

موتور هیدرولیک برای سرویس دهی به تجهیزات و ماشین آلاتی طراحی شده است که برای تأمین نیرو در عملکردها یا بخشی از عملکردهایشان به اقدامات تحت فشار قوی نیاز دارند.

اینها عملکردهایی هستند که نمی توانند توسط توان کمتری که توسط موتورهای الکتریکی تولید می شود، پشتیبانی شوند. به عنوان مثال هیدروموتورها به بال زدن بال های هواپیما کمک کرده و یا باعث بالا رفتن جرثقیل های صنعتی می شوند.

برخی دیگر از ماشین های زیادی که مشتریان از موتورهای هیدرولیکی با آنها استفاده می کنند شامل درایوهای همزن و میکسر، درایوهای جرثقیل و جرثقیل های خودران، درایوهای نوار نقاله و فیدر، سکوهای حفاری، ماشین ها و کامیون ها، درایو های رآکتورها، موتورهای چرخدار وسایل نقلیه نظامی، خرد کن، کوره، درایوهای وینچ دریایی و ماشین های تزریق پلاستیک.